Uzun yıllara varan deneyim, yüzlerce mutlu müşteri.

Günümüzde kitlelere ulaşabilmek için üretilen içeriklerin iyi bir pazarlama ile sunulması gerekmektedir. Kitlelerle sosyal medya veya bloglar üzerinden kurulan bağlantılarda içeriğe ulaşmak isteyen kullanıcılar uzun bir yazıyı okumaktansa canlı olarak paylaşılan videoları daha çok tercih etmektedir. Kitlelerin içerik üreticisiyle doğrudan bağlantı kurmasını sağlayan video stream ile hedef kitlenin zihninde daha kalıcı bir etki oluşmaktadır.

Dijitalleşmenin getirdiği zaman tasarrufu sayesinde eğitim alanında da sıkça kullanılmaya başlanan video stream eğitmenlerin de öğrencilerine ve hedef kitlesine ulaşımını kolaylaştırmaktadır. Ders içeriklerine yüz yüze eğitimde olmayan bir farkla her an ulaşılabilmektedir.

Video Stream ile Hedef Kitlelere Ulaşın

Kitle erişim potansiyelinin diğer içerik türlerine göre arttığı video ve live stream ile her cihazda içeriğe ulaşım kolaylığı sağlar. Ancak bunun sağlanması için sunulan altyapı kalitesinin yüksek olması gerekir. Video stream içerik ve canlı yayınlara kolay şekilde ulaşmayı sağlarken aynı zamanda altyapısının ve çalışmasını sağlayacak olan yazılımının beklentileri doğru karşılaması sağlanmalıdır. Özellikle verilerin Türkiye’de barınması kullanıcıların veri akış açısından akıcı ve yüksek hızlarda verilere ulaşmasını mümkün kılıyor. Verilerin Türkiye’de olmasının bir diğer önemi de çok düşük gecikme aralığının olması ve bu sayede de videoların akıcı bir şekilde seyredilmesidir.

Ayrıca restfull api servisinin de yer alması stream hizmeti için kullanıcıların istedikleri yerde entegrasyonunu da sağlamaktadır. Bu hizmetin yer alması video akış anlamında önemli fırsatlar sunmaktadır.

Stream hizmeti özellikle işletmeler ve eğitim alanları için önemli avantajları beraberinde getirir. Dijital etkileşim açısından kullanıcıların birbirine bağlanabildikleri, iletişim kurdukları en güçlü yöntemlerden birisi olan video stream, önemli kolaylıklar sunar. Saniyeler içinde canlı ya da isteğe bağlı olacak şekilde video içerik sunabilmesi günlük yaşamın ve iş yaşamının önemli ayrıntılarından birisini oluşturuyor. Kuruluşlar için video yüklenmesi, paylaşılması ve etiketlenmesi için iş yaşamına katkı sunan stream hizmeti böylece kuruluşların ve çalışanların daha kolay şekilde iletişim kurmalarına imkan vermektedir. İş uygulamaları açısından yeni yaklaşımlar geliştirmeyi hedefleyen bu anlayış verimliliği arttırdığı gibi aynı zamanda bu alandaki olası engellerin de ortadan kalkmasına yardımcı olabilir. Firmalardaki kullanıcıların işlerinde daha verimli olması için video gücünden yararlanmayı sağlayan stream hizmeti bu sayede teknolojiyi doğru takip etmek isteyen markalar için de önem taşıyor.

Gelişmiş yazılım ve arayüz yapısı ile birlikte hızlı, akıcı ve pratik şekilde kullanılacak video stream, video yönetimini ve paylaşımını kolay hale getirir. Özellikle başka platformlar yerine markalar için kendi platformlarını oluşturmalarına fırsat verdiği için bu bakımdan önemli katkılar sunar. Böylece çok daha güvenli ve tamamen kontrol altında bir platform yönetimi de mümkün hale gelmektedir.

Video Stream Kolay ve Güvenli Kullanım Sunar

Gelişmiş özellikleri ile video stream kullanımı oldukça kolay, hızlı ve güvenlidir. Videoların kolayca yüklenmesine ve düzenlenmesine olanak tanıdığından kullanıcının video denetimi hakkında tam söz sahibi olmasını sağlamaktadır. Bunlar bireysel paylaşımlar olabileceği gibi aynı zamanda takım, grup veya kanal gibi paylaşımlara da bölünebilir yapıdadır.

Platformda en çok izlenenler, ilgi görenler, beğenilenler gibi yine kullanıcı odaklı detaylar ile birlikte çalışma yapısı çok daha yüksek verimlilik sunmaktadır. Bunun yanında sıra her yerde herhangi bir cihaz aracılığıyla istenilen zaman içerikleri izleme olanağının da bulunması zaman ve mekan sınırlarını ortadan kaldırarak çok daha kolay ve etkili bir kullanım fırsatı sunar. Restfull API yani bilgisayarların internet üzerinden tamamen güvenli şekilde bağlantısını sağlayacak entegrasyona sahip olması böylece görevlerin daha iyi şekilde gerçekleştirilmesine de olanak tanımaktadır.

İçeriklerin ve akışın özellikle işve eğitim yaşamında güvenli olması gerektiği için de yazılım ve altyapı tamamen şifrelenmiş yapıdadır. Bu sayede de gelişmiş güvenlik detayları ile güvenli video yönetimi de söz konusudur. Kuruluşun paylaşım oranı ve hangi kanallara yönelik olacağını belirleme imkanı vermesinin yanında kimin içerikleri izleyebileceğine yönelik yönetim yapılması da kullanıcı güvenliğini arttıran detaylar olarak öne çıkıyor. Hassas kurumsal içeriğin korunması için güvenli uygulama erişiminin olması böylece sistem çalışmasını tamamen güvenli kılmaktadır.

Bunların yanında içerikler ile etkileşime girmek, sık kullanılanları belirlemek ve farklı sayfalara entegrasyon yapmak açısından da video stream önemli avantajlar içeriyor.

Video Stream ile Sorunsuz Veri Akışı

Video stream uzak bir sunucudan dosyaların talep edilmesi ve bu dosyaların sıkıştırılarak istekte bulunan cihaza iletilmesiyle gerçekleşir. Bu nedenle sunucu lokasyonu farklı ülkelerde olduğunda verinin ulaşma hızı düşmektedir. Bu da kullanıcılar için istenmeyen sonuçlara neden olmaktadır. Verilerin aynı ülke içerisindeki sunucularda barındırılması video streaming hizmetinin kalitesini artırmaktadır. Aynı lokasyonda bulunan sunucular sayesinde video gibi fazla alan kaplayan veriler kullanıcılara daha kısa sürede ulaşmakta, yükleme beklemeleri çok az sürelere düşmektedir.

Kurumsal yayının sorunsuz şekilde sunulmasını sağlayacak olan altyapı, böylece firmaların iletişim kurma ve bağlanma biçiminin de daha özellikli olmasına yardımcı oluyor. Hem canlı hem de videonun talep edildiği yer olması hedeflenen stream anlayışı bu sayede farklı ihtiyaçların karşılanmasında da beklentileri karşılıyor.

Videolar için doğru çözümler sunması açısından geliştirilen yapı aynı zamanda videoların akıcı bir şekilde seyredilmesi, platformda arama yapılabilmesi, altyazı seçenekleri gibi geliştirici özellikleri ile birlikte daha doğru sonuçlar vermeyi başarıyor.

İçeriğin ve dahili içeriklerin yönetilmesi için geliştirdiğimiz bu teknoloji ile birlikte video ve live stream konusunda önemli avantajlar elde edebilirsiniz. Verilerin Türkiye’de barındırılması ve tüm desteğin de tamamen Türkçe olarak sunulması olası sorunların da kısa süreler içinde tamamlanmasını sağlamaktadır. Virtara tarafından sağlanan işyerleri ve eğitim açısından önemli katkılar sunan video stream olanakları bu sayede daha ulaşılabilir ve kolay hale geliyor!