Uzun yıllara varan deneyim, yüzlerce mutlu müşteri.

Veri merkezi ve yer sağlayıcı hizmeti verilerinizin güvenli ve hızlı bir şekilde barındırılmasını sağlar. İnternet kullanımı günümüzde günlük yaşamın bir parçası haline gelmiştir ve her web sitesinin, dijital dosyaların ve verilerin tutulduğu alanlara gereksinim vardır.

Yer Sağlayıcı Tam Olarak Ne Yapar?

Yer sağlayıcı hizmeti temel olarak hizmet ve içerikleri barındıran sistemlerin sağlanmasıdır. Yer sağlayıcı hizmeti günümüzde internet kullanımının önemli ölçüde artmasından kaynaklı olarak sunduğu hizmetleri yüksek kalitede gerçekleştirmelidir. Genel olarak bakıldığında veri merkezlerinde; yedek güç kaynakları, yedek veri iletişim bağlantıları, çalışan sistemlerin soğuması için iklimlendirme sistemleri, yangın söndürme sistemleri ve dış ortamdan gelecek risklere karşı verileri mutlak şekilde koruyacak güvenlik sistemlerinin bulunması gerekmektedir. Verilerin olası bir risk durumunda kaybolmaması için çok önemli olan bu güvenlik standartlarının tam olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.

İnternet erişiminde ani kesintilerin olmaması, verilerin güvenliği ve işlenmesi açısından ciddi sorunlar yaratmasının yanında maliyet ve itibar bakımından da zarar verecektir. Özellikle markaların istedikleri kaliteyi yakalamaları ve hem kendi işlemleri hem de sundukları hizmetlerde yüksek memnuniyet sağlanması için kesintisiz yer sağlayıcı hizmetinin alınması büyük önemi bulunur.

Yer sağlayıcı, dijital verilerin güvenli şekilde tutulmasını ve işlenmesini sağlarken bu kapsamda çeşitli belge ve altyapı özelliklerine de sahip olmalıdır. Özellikle gelişmiş standartlar, verilerin de en iyi şekilde tutulmasını sağlayacaktır.

Gelişmiş Veri Yönetim Altyapısı

Yer sağlayıcı hizmeti alırken en önemli nokta yüksek kalite standartlarının sunulmasıdır. Özellikle verilerin korunması ve kayıplara karşı gerekli önlemlerin alınması bu aşamada büyük önem taşır. Tier standartları, veri merkezinin güvenirliğini göstermek açısından önemlidir. Güvenilir veri merkezi kullanılabilirlik seviyelerinin belirlenmesi için gerekli ölçeklendirmeler yapılmaktadır. TIER basit ve aynı zamanda efektif yapısıyla beraber günümüzde en geniş kabul gören konumdadır. TIER için farklı seviyelerden bahsetmek mümkündür. Bunlar özellikle yer sağlayıcının sunduğu güvenlik ve veri işlemeye yönelik yakaladığı standartları göstermektedir. Virtara Group BT, TIER3 sertifikası ile birlikte verilerin yüksek güvenlikte ve kullanılabilirlikte olmasını sağlamaktadır.

Söz konusu sertifika bilgisayar sistemlerini, mekanik tesisatın yedeklerini içerir, 24 saat boyunca enerji ve soğutma sistemlerinde yedeklilik sağlar. Jeneratör sayesinde uzun süreler boyunca sürecek elektrik kesintilerine yönelik dayanıklılık sağlayabilir. Bu sayede verilerin her zaman ulaşılabilir ve kullanılabilir olması da mümkündür.

Farklı İhtiyaçları Karşılayan Veri Yönetimi

Veri merkezi farklı ihtiyaçları karşılayacak özellikler taşır. Uluslararası standartlara uygun olan yer sağlayıcı hizmeti güçlü altyapısı ile kritik uygulamaları başarılı bir şekilde barındırmayı mümkün kılıyor. Aynı zamanda yüksek hızlarda erişim imkanı da sunduğundan projelere ve uygulamalara erişim de en iyi hızlarda gerçekleşiyor. Ek bir yatırım veya harcama yapılmasına gerek kalmadan enerji maliyetlerinin azaltılarak sunucularda barındırılmasını sağlayan yer sağlayıcı hizmetinin tercih edilmesi bu bakımdan projelerinizin de başarılı sonuçlar vermesine yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda yer sağlayıcı için sunucuların sürekli izlenmesi de önemlidir. Bu sayede iş sürekliliğinin desteklenmesi açısından önemli avantajlar elde edilebilecektir. Yer sağlayıcı olarak sunucuların barındırılması, gerekli bakımlarının yapılması birey ya da kurumlar için zahmetli ve masraflı olacağından gerekli standartlara sahip olan yer sağlayıcı hizmetinin tercih edilmesi doğru sonuçların alınması için önemli kolaylıklar sunuyor.

Sadece projeler için değil aynı zamanda verilerin depolanması için de veri merkezi tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Özellikle kişisel verilerin hafıza tüketimlerinin önemli ölçüde arttığı günümüzde kullanıcılar kendi cihazlarında bu verileri tutamamaktadır. Dolayısıyla verilerin güvenli bir merkezde depolanması ve istenildiği an ulaşılabilir olması yüksek önem taşır. Üstelik veri merkezi tarafından alınacak olan güvenlik önlemleri de olası veri kaybı durumlarına yönelik riskleri ortadan kaldırarak verilerinizin en iyi şekilde muhafaza edilmesi için önemli yararlar gösterecektir.

Verilerinizin Kaybına Karşı Yüksek Güvenlikli Çözümler

Yer sağlayıcı avantajları itibariyle verilerinizin ve projelerinizin en iyi şekilde yönetilmesine ve depolanmasına yönelik hizmetleri içerir. Bu verilerin ulaşılabilir olmasının yanında kayba karşı da gerekli eylem planlarının bulunması gerekir. Bunun için de acil durumlarda kurtarma planın olması yer sağlayıcı tarafından yerine getirilmelidir. Beklenmedik durumlarda yüksek önem taşıyan sistemlerin kurtarılması ve faaliyetlerine de devam edebilmeleri önemlidir. Bunun için de olası riskli hallerde hızlı bir çözüm geliştirilmesi ve bunun da devreye sokulması gerekecektir. Veri güvenliği için yer sağlayıcının oluşturduğu güvenlik önlemleri özellikle hayati projelerde detaylı şekilde incelenmeli ve olası risklerde nasıl hareket edileceğine yönelik bilgi alınmalıdır. Bu konular hakkında beklentilerinizi karşılayacak ve veri kaybına yönelik kurtarıcı eylemleri devreye sokabilecek yer sağlayıcı ile çalışmak hayati önem taşıyacaktır.

İş sürekliliğinin kesintiye uğramaması adına yer sağlayıcının mimari yapısından soğutma sistemlerine kadar geniş bir yelpazede sağladığı hizmetleri öğrenerek riskli durumlarda neler yapılabileceğini ve verilerinizi de gönül rahatlığı içinde emanet edebileceğiniz sistem özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Sadece kesinti, arıza ve benzeri durumlar için değil aynı zamanda verilerin saldırılara karşı da korunması yine yer sağlayıcının sunacağı hizmetler arasında yer almalıdır. Bu bakımdan saldırı önleme ve güvenlik duvarı seçenekleri arasında gelişmiş özellikler bulunmalıdır. Siber saldırılar, dijital veriler için ciddi bir risk oluşturduğundan bu saldırıları engelleyecek ve önleyecek özelliklerin olması gerekmektedir. Yer sağlayıcının aldığı güvenlik önlemleri başta DDoS saldırıları olmak üzere tehdit oluşturabilecek tüm saldırılara yönelik olmalıdır. Güvenlik duvarının da başarılı bir şekilde kurulması ve denetlenmesi sayesinde verilerinize yapılacak saldırılar önlenmelidir.

Virtara Group BT tarafından sunulan yer sağlayıcı hizmetleri verilerinizin yüksek güvenlikte olmasını, her an ulaşılabilir olmasını ve kesintisiz çalışmasını sağlayarak iş akışınız için en iyi çözümleri üretmeyi başarıyor. Bu sayede de güvenlikli, yeterli teknik destek ve memnuniyet odaklı çalışma ile çok önemli projeleriniz için de doğru sonuçlar alabilirsiniz!